با کاهش قیمت سود کنید !

در بازارهای مالی ، موقعیت Short و Long به قابلیتی گفته می‌ شود که به وسیله آن می‌ توانید در کاهش‌ ها و افزایش‌ های قیمتی سود ببرید.

احتمالا تا به امروز برای شما هم اتفاق افتاده که بتوانید روند نزولی و کاهش قیمت یک ارز دیجیتال را کاملا درست پیش‌ بینی کنید.

ولی وقتی نتوانید از این پیش‌ بینی سودی به دست آورید ، تحلیل و پیش‌ بینی شما چه فایده ای خواهد داشت؟

ما به شما کمک می کنیم از هوشتان درآمدزایی کنید.

در حقیقت به بازارهایی که قابلیت سود بردن از کاهش و افزایش قیمت در آن‌ ها وجود داشته باشد، بازارهای دو‌طرفه می‌ گویند.

یعنی دیگر برای تریدر یا معامله‌ گر اهمیتی ندارد که قیمت یک ارز یا دارایی ، بیشتر شود یا کمتر …

مهم این است که تریدر بتواند روند حرکت قیمت را به درستی متوجه شود.

 

معاملات آتی در صرافی بیتمکس

بعد از ثبت نام در صرافی و تایید ایمیل در بیتمکس با صفحه زیر روبرو می‌ شوید:

با کاهش قیمت سود کنید !

درقسمت چپ صفحه ، دو مستطیل سبز و قرمز دیده می‌ شوند ؛

که یکی مربوط به امکان «خرید یا لانگ» (Buy/Long) و دیگری امکان «شورت یا فروش» (Sell/Short) است که با استفاده از آن و در واقع با قرض گرفتن از صرافی می‌ توان بیت کوین یا هر ارز دیگری را پیش‌ فروش کرد.

همانطور که در شکل بالا مشاهده می کنید ، در صرافی بیتمکس معامله‌ گر چه تشخیص دهد روند قیمت افزایشی است و چه کاهشی ، می‌ تواند سود کند!

معاملات آتی در صرافی بایننس

یکی از بزرگ ترین صرافی‌ های ارز دیجیتال از نظر حجم معاملات صرافی بایننس است.

این صرافی در حدود دو ماه پیش پلتفرم فیوچرز خود را راه‌ اندازی کرد تا معامله‌ گران از این به بعد بتوانند در این صرافی معاملات آتی و مارجین خود را نیز انجام دهند.

بایننس در آغاز راه‌ اندازی پلتفرم معاملات مارجین خود، اهرم‌ هایی تا ضریب ۲۰ را ارائه می‌ داد، اما کمی پس از راه‌ اندازی ضرایب این اهرم‌ ها را تا ۱۲۵ برابر افزایش داد.

با کاهش قیمت سود کنید !

پس از انتخاب گزینه Futures می‌ توان وارد پلتفرم معاملات آتی و دو طرفه صرافی بایننس شد.

در حال حاضر پلتفرم آتی بایننس فقط امکان انجام معاملات آتی بیت کوین به دلار را دارد.

 

خلاصه

معاملاتی دو طرفه یا آتی که هم در بازارهای مالی جهانی مانند فارکس و هم در بازار ارزهای دیجیتال فعال هستند، امکان بدست آوردن سود در روند نزولی قیمت را فراهم می‌ کنند.

به عبارتی دیگر معامله‌ گران می‌ توانند با پیش‌ بینی درست کاهش قیمت یک ارز ، سود کسب کنند.

بنابراین، معاملات دو طرفه در صرافی‌ های معتبری از جمله بیتمکس و بایننس این امکان را فراهم می‌ کند تا معامله‌ گران در بازار نزولی و کاهشی نیز بتوانند سود کسب کنند و علاوه بر این، با استفاده از اهرم‌ هایی که این صرافی‌ ها در اختیار کاربران قرار می‌ دهند، با رعایت حد ریسک مناسب ، حتی با داشتن سرمایه کم ، بتوانند سودهای قابل توجهی بدست بیاورند.

اما در مقابل باید این مسئله را نیز در نظر بگیرند که اگر بدون دانش کافی و بی‌ پروا معامله ای را شروع کنند ، با قرار دادن اهرم‌ های بالا در معاملات خود، ممکن است کل سرمایه آن ها در یک معامله بطور کامل از بین برود.

صرافی‌ هایی که در این مقاله به آن ها اشاره شد ، صرفا صرافی‌ های مشهوری هستند که حجم معاملات روزانه آن ها ، به ویژه در بخش معاملات مارجین نسبت به سایر صرافی‌ ها بیشتر است و سایت رایان ماینر هیچ مسئولیتی در قبال استفاده کاربران از صرافی‌ های معرفی شده در این مطلب ندارد.

رایان ماینر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *