به‌روزرسانی مهم آپتوس در راه است

تیم توسعه شبکه آپتوس به تازگی جزییاتی از بروزرسانی جدیدی را برای ساخت و صادر کردن دارایی‌های قابل تعویض در این بلاکچین منتشر کرده و آن را به رای گذاشته است. آپتوس یکی از جدیدترین بلاکچین‌های لایه ۱ است که با هدف حمایت از اقتصادهای مبتنی بر اینترنت در زیرساخت‌های متمرکز فعالیت می‌کند.

به گزارش کوین دسک، بروزرسانی v1.5 طیفی از ویژگی‌های جدید را در مورد نحوه عملکرد بلاکچین آپتوس و حدود فعالیت سازندگان مختلف در این شبکه پوشش می‌دهد.

یکی از تغییرات این بروزرسانی، پروپوزال AIP-21 است.

این پروپوزال قابلیت‌های شبکه آپتوس برای تعامل با دارایی‌های توکنیزه شده از جمله توکن‌های مربوط به بازی‌های بلاکچینی را بهبود می‌بخشد.

بر اساس متن این بروزرسانی، اگرچه پیش از این پشتیبانی از صدور دارایی‌های مختلف به صورت آنچین در شبکه آپتوس فراهم شده بود، استانداردهای این بلاکچین نمی‌توانست با نوآوری‌های خلاقانه‌ای مثل محدود کردن اینکه چه کسی می‌تواند مالک یک دارایی باشد سازگاری داشته باشد.

علاوه بر پشتیبانی از دارایی‌های قابل تعویض، به دنبال این بروزرسانی، تغییرات خاصی در سرویس‌های بک‌اند از جمله نظارت بر رفتار نودها، بازیابی نودها از سرویس‌های ابری و حذف تراکنش‌های تکراری از بلاک‌ها اعمال خواهد شد.

علاوه بر این، پروپوزالی برای کمک به توسعه‌دهندگان در ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز در بستر شبکه آپتوس با استفاده از زبان برنامه‌نویسی Move ارائه شده است.

همچنین این بروزرسانی، هر سال پاداش استیکینگ را ۱.۵٪ کاهش خواهد داد. به این ترتیب، افرادی که توکن‌های خود را برای بهبود امنیت شبکه سپرده‌گذاری می‌کنند به مرور پاداش کمتری دریافت خواهند کرد.

در زمان نگارش این خبر، هر واحد توکن APT با قیمت ۷.۰۷ دلار معامله می‌شود

منبع خبر میهن بلاکچین

رایان ماینر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *