حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

02177901955 info@rayanminer.com  

بیت کوین به مرز ۸۰۰۰ دلار رسید

بیت کوین به مرز 8000 دلار رسید
قیمت بیتکوین در یک هفته گذشته بیش از ۸ درصد افزایش یافته است. همانطور که تحلیل‌گران گفته بودند، این روند افزایشی می‌تواند با ادامه تنش‌های میان ایران و آمریکا در ارتباط باشد. تحلیل‌گران تکنیکال هم از مدت‌ها قبل شکسته شدن محدوده مقاومتی ۷,۵۰۰ تا ۷,۶۰۰ را عاملی در رسیدن قیمت بیت کوین به مرز ۸,۰۰۰ دلار می‌دانستند.در زمان نگارش این گزارش، بیت کوین کمی با اصلاح قیمت مواجه شده است و حدود ۷,۸۵۰ دلار است.

بیت کوین به مرز 8000 دلار رسید

تحلیل‌گران تکنیکال معتقدند که بیتکوین برای ادامه دادن روند صعودی خود باید بتواند از محدوده ۸,۰۰۰ تا ۸,۲۰۰ دلار عبور کند.

این سطوح یک مقاومت روانی هم به شمار می‌رود.

نزدیک‌ شدن به هاوینگ بیتکوین (نصف شدن پاداش استخراج) که کمیابی بیت کوین را به شدت افزایش می‌دهد و از طرف دیگر افزایش شدید هش ریت (قدرت پردازش ماینرها) در شبکه بیت کوین، علاوه بر تنش‌ها در خاورمیانه، همه و همه می‌توانند در این رشد قیمت دخیل باشند.

در ماه می ۲۰۲۰ (اردیبهشت ۹۹) شاهد نصف شدن پاداش استخراج و همچنین کاهش تولید بیت کوین از ۱۲.۵ بیت کوین به ۶.۲۵ بیت کوین در هر ده دقیقه خواهیم بود. در همین حال نرخ هش شبکه بیت کوین روز به روز افزایش می‌یابد.

نرخ هش مقدار قدرت پردازشی است که ماینرها در اختیار شبکه قرار می‌دهند تا امنیت شبکه حفظ شود. هر چقدر که نرخ هش بالاتر باشد، امنیت شبکه بیت کوین بالاتر خواهد رفت و از طرفی سختی استخراج افزایش می‌یابد.

در اغلب مواقع افزایش نرخ هش و قیمت بیت کوین رابطه مستقیم دارند.

در حالی که در ابتدای سال ۲۰۱۹ هش ریت شبکه بیت کوین فقط ۴۰ اگزاهش بر ثانیه بود، امروز این میزان به بیش از ۱۱۵ اگزاهش می‌رسد.

همانطور که در گزارش دیگری گفتیم، هش ریت فعلی شبکه بیت کوین ۷ برابر بالاتر از هش ریت آن در دسامبر ۲۰۱۷ است که قیمت بیت کوین در اوج ۲۰,۰۰۰ دلاری خود قرار داشت.

افزایش ذخایر ارز دیجیتال باثبات تتر (Tether) هم می‌تواند یکی از دلایل این افزایش قیمت شدید باشد.

به گزارش کوین‌دسک، داده‌های کوین مارکت کپ نشان می‌دهند که تعداد واحدهای ارزی تتر (USDT) به شدت افزایش یافته و از ۴.۱ میلیارد دلار به ۴.۶ میلیارد دلار رسیده است.

از آنجایی که هر واحد تتر نسبت ۱:۱ با دلار آمریکا دارد و خیلی سریع در صرافی‌ها جا به جا می‌شود، افزایش واحد‌های آن موجب افزایش تقاضا برای بیتکوین خواهد شد.

روند کلی بازار ارزهای دیجیتال هم مثل روز گذشته صعودی است و بیشتر ارزهای دیجیتال امروز هم با افزایش قیمت مواجه شدند.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال حدود ۲۱۴ میلیارد دلار است که از روز گذشته حدود ۱۰ میلیارد دلار افزایش داشته است.

سهم بیتکوین از کل بازار که روز گذشته ۶۷.۶ درصد بود با یک درصد کاهش به حدود ۶۶.۶ درصد رسیده که حاکی از رشد شدید آلت کوین‌های بازار نسبت به بیت کوین است.

فاطمه یموتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X