بیت کوین کش چیست؟

bitcoin cash

در دنیای ارزهای رمز پایه ، بیتکوین کش (Bitcoin Cash) یک رمزارز است که در سال ۲۰۱۷ از روی شاخه زنجیره بلاکچین بیت کوین به علت تغییر در اندازه سایز هر بلوک و تغییراتی روی کد ایجاد شد.

به این جدا شدن هارد فورک گفته می شود . هارد فورک بیت کوین در ۱ اوت سال ۲۰۱۷ انجام شد و این فورک منجر به جدا شدن بیت کوین کش از بیت کوین شد.

در آن دوره هر کس که دارنده مقداری بیت کوین بود، به همان میزان نیز بیت کوین کش دریافت کرد.

در ۱۵ نوامبر سال ۲۰۱۸، این رمز ارز دوباره به دو شاخه جدید به نام بیتکوین کش ABC و بیت کوین SV قسمت شد و این موضوع بحث و جدال زیادی در مراجع خبری مرتبط با این حوزه ایجاد کرد.

بنیان گذار :

راجر ور (Roger Ver) که به مسیح بیت کوین نیز شهرت دارد، از همان اول جزو دنیای بیت کوین بود و در استارت آپ‌ های بلاکچینی حضور پررنگی داشت.

راجر ور هم اکنون حامی اصلی بیت کوین کش و مالک وبسایت Bitcoin.com است.

معاملات :

در حال حاضر بیتکوین کش در صرافی‌ های آنلاین زیادی که در این حوزه فعالیت می‌ کند، معامله می‌ شود. اکسچنج‌هایی مانند بایننس(Binance)، جمینای (Gemini)، کوین بیس (Coinbase) و اوکی اکس (okex) از این رمزارز پشتیبانی می‌کنند.

تفاوت بین بیت کوین و بیت کوین کش :

یکی از فرق های بیتکوین کش با بیت کوین در اینست که اندازه بلوکها از ۱ مگابایت به ۸ مگابایت افزایش پیدا کرده‌ است.

بیت کوین کش همچنین SegWit را حذف می‌ کند، برای این عمل یکسری کدهای پیشنهادی طراحی می‌ شوند تا با حذف بخشهای خاصی از معامله، فضای بلوک آزاد شود.

هدف Bitcoin Cash افزایش تعداد تراکنش‌هایی است که می‌تواند پردازش شود و طرفداران امیدوارند که این تغییر، بیت‌کوین کش را قادر به رقابت با حجم معاملات پی پال و ویزا (Visa) بکند، که در آنها اینکار با افزایش اندازه بلوکها صورت می‌گرفت.

بیت کوین کش :

این رمزارز با هدف بهبود بخشیدن به شبکه و مکانیسم بیت کوین ایجاد شد و هدف دارد تا در معاملات روزانه مردم وارد شود.

در حال حاضر تمام کمپانی‌های بزرگ مانند لامبورگینی یا هواپیمایی فرانسه که بیت کوین می‌پذیرند، از بیتکوین کش نیز پشتیبانی می‌کنند.

 

منبع : wikipedia

رایان ماینر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *