لایحه جدید سنا نیویورک؛ ممنوعیت استخراج ارز دیجیتال برای ۳ سال

استخراج ارز دیجیتال

لایحه جدیدی تحت عنوان توقف فعالیت های استخراج ارزدیجیتال به طول 3 سال به کمیته حفاظت از منابع طبیعی ایالات متحده آمریکا در نیویورک ارجاع داده شده است.

قصد و هدف این لایحه ، کنترل میزان کربن می باشد.

در صورتی که این لایحه توسط مجلس سنای آمریکا تایید شود ، استخراج کنندگانی که در نیویورک هستند می بایست به مدت 3 سال دست از فعالیت بردارند.

لایحه ۶۴۸۶ سنا نیویورک، توسط کوین.اس پارکر سناتور دموکرات و رییس کمیته انرژی و مخابرات ارائه شده است. با وجود آنکه دموکرات‌ها صندلی‌های کمتری در سنا در اختیار دارند، این لایحه باید ابتدا نظر سایر نمایندگان را به خود جلب کند.

هدف ایجاد این لایحه برای کاهش اثرات محیطی ماینینگ رمز ارز با استفاده از تجهیزات سوخت فسیلی و همچنین ایجاد یک مهلت قانونی برای فعالیت مراکز استخراج ارزهای دیجیتال بود.

همچنین این لایحه به دنبال تنظیم قوانین نظارتی سختگیرانه‌تری نسبت به مراکز استخراج رمزارزها است. به عنوان مثال این مراکز می‌بایست بررسی‌های آثار زیست محیطی را انجام دهند و اگر با شرایط اقلیمی نیویورک مطابقت نداشته باشند، از فعالیت آنها جلوگیری خواهد شد.

این لایحه در سوم ماه می به کمیته حفاظت از محیط زیست ارجاع داده شده است تا طبق قوانین رهبری و حمایت از اقلیم نیویورک عمل کنند. در این لایحه آمده است:

هر یک تراکنش ارز دیجیتال به تنهایی به اندازه یک خانواده آمریکایی در ماه انرژی مصرف می‌کند. میزان تخمین زده شده مصرف انرژی در سطح جهانی معادل مصرف انرژی کشور سوئد است.

همچنین در ادامه آمده است:

آلایندگی گازهای گلخانه‌ای مرتبط با این فعالیت‌ها خسارات جبران ناپذیری در پی خواهد داشت که با قانون ایالات متحده در تناقض است.

چشم‌انداز محافظت از جامعه و رهبری اقلیم در سال ۲۰۱۹ به تصویب رسید. بر این اساس اهدافی همچون کاهش ۲۲ میلیون تن آلایندگی کربن و رسیدن به سطح ۷۰٪ انرژی تجدیدپذیر تا سال ۲۰۳۰ تعیین گردیده است.

استخراج ارز دیجیتال در نیویورک یکی از موضوعات داغ این روزهای آمریکا است. یکی از این اخبار احداث فارم استخراج بیت کوین در دریاچه سنکا است. گروه محافظان زیست محیطی دریاچه سنکا با این موضوع به مخالفت برخواستند و ابراز داشتند:

کومو (شهردار نیویورک) توانایی مدیریت تغییرات اقلیمی را ندارد و اجازه حمایت از گسترش استخراج بیت کوین در سنکا را نخواهد داشت.

 معاون این گروه به نام یونه تیلور  در زمینه استخراج ادعا داشت:

ما داریم در مورد سوزاندن سوخت‌های فسیلی بیشتری برای به دست آوردن یک پول تقلبی در بحبوحه تغییرات اقلیمی صحبت می‌کنیم. این کار دیوانگی است.

در سراسر دنیا اقداماتی برای قانون‌گذاری و نظارت بر استخراج ارز دیجیتال با هدف کنترل کربن منتشر شده صورت گرفته است. به خصوص در کشور چین که حدود ۶۵٪ از قدرت هش بیت کوین را در اختیار دارد.

مقامات پکن در ۲۷ آپریل یک هشدار فوری برای بررسی دیتاسنترهای دخیل در استخراج ارزهای دیجیتال ارسال کرده و در مورد اهداف برنامه تغییرات اقلیمی ۵ ساله این کشور ابراز نگرانی کردند.

 

منبع : میهن بلاکچین

عسل فتحی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *