حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

02177901955 info@rayanminer.com  

متخصص داده قیمت بیت کوین را با یادگیری ماشین پیش‌ بینی می‌ کند!

متخصص داده قیمت بیت کوین را با یادگیری ماشین پیش‌ بینی می‌ کند!

یکی از محققین موسسه فناوری «ولور» (Vellore) که از موسسات مشهور در هندوستان است، به تازگی مدعی شده است که روشی را یافته که می‌ تواند با استفاده از «حافظه کوتاه مدتِ بلند» (LSTM)، پیش‌ بینی دقیقی از قیمت ارزهای دیجیتال ارائه کند.

به گزارش کوین تلگراف ، آبینهاو ساگار (Abinhav Sagar) ، در مطلبی به تشریح چهار مرحله‌ پرداخته که ادعا می‌ کند می‌ توان با استفاده فناوری یادگیری ماشین، بازار ارزهای دیجیتال را پیش‌ بینی کرد.

ساگار از این بازار با عنوان بازاری یاد کرده است که ، به نسبت بازارهای سنتی، امکان پیش‌بینی آن وجود ندارد.

او در ابتدای صحبت‌ هایش می‌ گوید با وجود اینکه یادگیری ماشین به موفقیت‌ هایی در خصوص پیش‌ بینی بازارهای سهام رسیده است ، اما در حوزه ارزهای دیجیتال با محدودیت‌ هایی رو به رو است.

او در تشریح گفته‌ های خود ، اعلام می‌ کند که نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال همگام با پیشرفت‌ های فناوری، تغییرات اقتصادی، امنیتی و فاکتورهای سیاسی حرکت می‌ کند.

چهار قدم ارائه شده توسط ساگار به ترتیب زیرند:

  • جمع آوری داده‌ های آنی از ارزهای دیجیتال
  • آماده سازی داده‌ ها برای آموزش شبکه عصبی
  • آزمایش پیش‌ بینی با استفاده از شبکه عصبی حافظه کوتاه‌ مدتِ بلند
  • تبدیل پیش‌ بینی‌ ها به شکل بصری

آدیتی میتال (Aditi Mittal) ، از توسعه‌ دهندگان نرم‌ افزار، بر این عقیده است که حافظه کوتاه‌ مدتِ بلند، نوعی از شبکه‌ های عصبی است که برای طبقه‌ بندی، پردازش و پیش‌ بینی رشته‌ های زمانی‌ ای است که مدت زمان میان اتفاقات مهم [مالی] را غیر قابل پیش‌ بینی می‌ کند.

برای تعلیم این شبکه ، ساگار از پایگاه داده کریپتوکامپر (CryptoCompare) استفاده و از داده‌ هایی نظیر قیمت، حجم و مقادیر آزاد، بالا و پایین بهره برده است.

ساگار همچنین عنوان کرده است که پیش از ارائه نتایج به شکل بصری، از میانگین قدرمطلق خطا به عنوان یک معیار ارزیابی استفاده کرده است.

به گفته ساگار این معیار، میانگین بزرگی خطاها را در یک رشته پیش‌ بینی، بدون در نظر گرفتن جهت آن ها ، اندازه‌ گیری می‌ کند.

پیش‌ بینی ساگار از بازار ارزهای دیجیتال در مقایسه با داده‌ های واقعی

علاوه بر پیش‌ بینی وضعیت بازار ، بخش‌ های دیگری نظیر استفاده از فناوری‌ های متمرکز در حوزه یادگیری ماشین نیز مورد توجه متخصصین قرار گرفته است.

طبق گزارش‌ ها ، آژانس فضایی ایالات‌ متحده ، ناسا ، مدتی قبل به دنبال جذب یک متخصص داده با تسلط در حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال بود.

آشنایی با یکی از حوزه‌ های یادگیری ماشین ، کلان داده‌ ها ، اینترنت اشیا ، آمار و پردازش ابری از جمله شرایط مقعیت شغلی ناسا ذکر شده بود.

رایان ماینر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X