حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

02177901955 info@rayanminer.com  

۷۴ درصد از انرژی مورد نیاز بیت کوین تجدید پذیر است

این نتیجه در گزارش دو سالانه این شرکت که در تاریخ ۵ ژوئن (۱۵ خرداد) منتشر شد، آمده است که شرکت تحقیقاتی و محصولات سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال کوین‌شیرز (CoinShares) در برآوردی اعلام کرد ۷۴.۱ درصد انرژی مورد نیاز استخراج بیت کوین از انرژی تجدیدپذیر تامین می‌شود.

 

به نقل از کوین‌تلگراف، در این گزارش اشاره شده است که با قیمت‌های فعلی، دستگاه‌های استخراج متوسط و معمولی نیز بسیار سودآور هستند. در حال حاضر، حتی با وجود تجهیزات قدیمی و تولیدکنندگان گران قیمت، این دستگاه‌ها بازگشت سرمایه خوبی دارند.

این گزارش خاطر نشان می‌کند که عملیات استخراج بیت کوین در مکان‌هایی که منابع انرژی سبز فراوانی وجود دارد، متمرکز شده‌اند و در ادامه اضافه می‌کند:

برآورد انرژی‌های تجدیدپذیر نسبت به ۷۷.۸ درصد تخمینی گزارش نوامبر سال ۲۰۱۸، کاهش یافت و این نشان‌دهنده میزان افزایش شفافیت صنعت در بخش ما

و همچنین جنبش‌هایی در صنعت است.

همبستگی و رابطه بین ماینینگ بیت کوین و انرژی تجدیدپذیر باعث می‌شود که استخراج بیت کوین بیش از هر صنعت دیگر در مقیاس بزرگ در جهان به انرژی تجدیدپذیر وابسته باشد

این گزارش یادآور می‌شد که از ماه نوامبر سال گذشته، نرخ هش کل شبکه از ۴۰ کوینتیلیون هش در ثانیه (EH/s) به ۵۰ (EH/s) افزایش یافته است.

این بدان معناست که در طول این دوره، رشد توان محاسباتی سرمایه‌گذاری شده در حفظ شبکه کندتر از میانگین ۱۰ ساله و هم‌تزار میانگین ۵ ساله بود.

کاهش لحظه ای

کاهش موقت نرخ هش (حدود ۴۰ درصد) که در پایان سال گذشته ثبت شده بود، اولین نمونه ثبت شده‌ای است که در آن کاهش شدید و طولانی مدتی در توان محاسباتی شبکه صورت گرفته است.

کوین‌شیرز معتقد است که علت افزایش اخیر نرخ هش بیت کوین، راه‌اندازی دوباره و استفاده از سخت‌افزارهای قدیمی مانینیگ است.

چرا که افزایش قیمت و راه‌اندازی نسل بعدی ای‌سیک‌ها که کارآمدترند، سبب شده است که که این دستگاه‌ها نیز سودآور باشند.

بر اساس گزارشی که در ماه می منتشر شد، شرکت استخراج بیت کوین کانادایی هات اِیت (Hut 8)، سال گذشته ۵۰ میلیون دلار درآمد داشت،

اما در مجموع متحمل خسارت ۱۴۰ میلیون دلاری شد.

اندرو کیگول (Andrew Kiguel)، مدیرعامل این شرکت در آن زمان خاطر نشان کرد که اگر قیمت بیت کوین همچنان افزایش یابد، حاشیه‌ سود آن بهبود خواهد یافت.

در ماه مارس، بیت‌مین (Bitmain)، غول صنعت استخراج ارزهای دیجیتال، از برنامه‌ خود مبنی بر راه‌اندازی ۲۰۰,۰۰۰ واحد تجهیزات استخراج در کشور چین و بهره‌گیری از انرژی برق‌آبی ارزان قیمت این کشور خبر داد

رایان ماینر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X